A jelenleg hatályos jogszabályok alapján minden, Magyarországon működő vendéglátó üzlet (étterem, italbár, gyorsétkezde, kocsma, hotel, egyéb szállásadó) üzemeltetőjének – vagyis annak tulajdonosának vagy bérlőjének − regisztrálnia kell vendéglátó üzletét az NTAK-ba.
Hasznos tudnivalók
Megszűnő típusok
48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet22. § (4) bekezdés A visszavont forgalmazási engedélyű pénztárgép a forgalmazási engedély visszavonásáról szóló határozat véglegessé válásától számított 5 évig üzemeltethető.22. § (5) bekezdés A (4) bekezdéstől eltérően a visszavont forgalmazási engedélyű pénztárgép a forgalmazási engedély visszavonásáról szóló...
Átszemélyesítés
Ez abban az esetben történik, amikor egy online pénztárgép üzemeltetőjének az adószáma, illetve pontosabban a törzsszáma megváltozik. Tehát, amikor a vállalkozás székhelye másik címre költözik és ezáltal az adószám utolsó két számjegye megváltozik vagy belép illetve kilép az ÁFA körből, akkor nem szükséges átszemélyesíteni. Ebben az esetben a...
Éves felülvizsgálat
Az éves felülvizsgálatot a vásárlás napjától számítva vagy a legutolsó elvégzett felülvizsgálattól számítva 365 napon belül el kell végeztetni. Ennek elvégeztetése alapvetően az üzemeltető kötelezettsége, ám vannak szervizek, akik ezt a kellemetlen terhet -hogy fejben tartsák az esedékességet- átvállalják az üzemeltetőtől.
Bankkártya elfogadás
Ezt többféle módon is kezelhetjük, vásároljuk vagy béreljük az eszközt, esetleg okos készüléken keresztül fogadjuk el, stb.
Használt pénztárgép
(...olyan, mint a használt autó?)
Pénztárgép bérlés
Pénztárgép bérlés - kinek éri meg?
Kézi nyugtaadás
Mikor lehet kézzel kiállított egyszerűsített nyugtát adni?
Meghibásodás és cseregép igénylés
Az üzemeltető kérhet a szerviztől csere pénztárgépet, ha a sajátja elromlik.
Kinek kötelező az online pénztárgép?
Ezt főleg két NGM rendelet szabályozza, az egyik a 48/2013. (XI. 15.) kormányrendelet, a másik a 9/2016. (III. 25.) kiegészítő kormányrendelet.